Przez tydzień usiłowałem napisać tutaj kilka słów o blogu, ale za każdym razem wychodziło tak samo – jakbym połknął cholernie długi kij. Kilka ładnych lat minęło odkąd napisałem coś dłuższego od wiadomości na Discordzie, ale są tego i pozytywne strony – w końcu do mnie dotarło, że pisać trzeba wprost.

Dlaczego piszę?

Bo potrzebuję miejsca, w którym będę mógł się mądrować o grach. Blog co prawda to starożytna forma wyrazu, ale ostatnia jaka mi pozostała. Próbowałem na YouTube, ale brzmiałem sztywno. Gwiazdorzyłem na Twitchu i to nawet całkiem skutecznie, ale szkoda mi życia na streamowanie po kilka godzin dziennie. Niby mógłbym pisać na fejsie, ale szybko straciłbym znajomych przez spam, a poza tym deaktywowałem tam konto.

Dla kogo piszę?

Dla osób, które chcą się dowiedzieć, dlaczego gry sprawiają nam tyle frajdy. Jak tak patrzę na swoje życie, to jedynie grom pozostaję wierny odkąd tylko chwyciłem kontroler od Pegasusa. Inne hobby przychodziły i odchodziły, a gry wciąż są ze mną zarówno dla przyjemności, jak i dla zarobku. Co takiego w nich tkwi, że jak już raz stajemy się graczami, tak jesteśmy graczami przez całe życie?

Co piszę?

Recenzje, analizy, dekonstrukcje, teoria gier. Czasem też zachęcę Was do samodzielnego stworzenia jakieś gierki, albo opowiem jak to zajebiście spędziłem czas na imprezach poświęconych grom lub gamedevowi. Zapomnijcie o newsach czy lifestylowym bełkocie. Chcę, żebyście wracali tutaj po konkretną, przydatną treść, a nie wielce uczone tyrady na temat społeczeństwa czy kultury.

Jak piszę?

Mam nadzieję, że tak jak ten tekst. Jak pisałem na wstępie, tydzień mi zajęło, żeby do tego dorosnąć. Ten czas okupiłem frustracją i straceniem wiary w to, że potrafię jeszcze pisać. Na szczęście otworzyłem oczy po przeczytaniu pierwszych stron Wojen Konsolowych. Wcześniej czytałem o kwantach, więc odrętwienie mózgu było jak najbardziej uzasadnione.

Przydatne linki

Pierwsze kroki na blogu

  • Coming Soon 

Od 2016 pracuję w gamedevie. Programista samouk i game designer w jednym. Robię nawet 3D i całą masę innych rzeczy przydatnych w gierkach, szczególnie tych lepionych po godzinach. W wolnych chwilach mądruję się w temacie gierek.

Site Footer